About WCD2027

National Organising Committee

President

Jorge Ocampo Candiani

Hospital of UANL University

Secretary General

Mariel Isa

Isa Grupo Dermatológico


Committee Members

Sub-CommitteesMembers
Social Events CommitteeDaniel ASZ
José F. BARBA GÓMEZ
Patricia CARMONA CONTRERAS
Gloria Lilian CONTRERAS GONZALEZ
Judith DOMÍNGUEZ – CHERIT
Leonel FIERRO
Miroslava FLORES
Daniela GUZMÁN SÁNCHEZ
Jorge MAYORGA
Jorge OCAMPO GARZA
Sonia OCAMPO GARZA
Gabriela Lydia ORTEGA GUTIÉRREZ
Mary Carmen PADILLA
Marisol RAMÍREZ PADILLA
Mónica Patricia RAMOS ÁLVAREZ
Luis Enrique SÁNCHEZ
José Alejandro SANDOVAL RODRÍGUEZ
José Gerardo SILVA
Osvaldo VÁSQUEZ
Verónica VEGA VENEGAS
Public Relations CommitteeDaniel ASZ
Gloria Lilian CONTRERAS GONZALEZ
Carola DURÁN
Ricardo GALVÁN
Claudia V. GARCÍA ORNELAS
Daniela GUZMÁN SÁNCHEZ
Hector LEAL SILVA
Francisco PÉREZ ATAMOROS
Mónica Patricia RAMOS ÁLVAREZ
José Alejandro SANDOVAL RODRÍGUEZ
Social Media CommitteePatricia CARMONA CONTRERAS
Everardo GARZA
Ingrid LÓPEZ GOERKE
Magda NÁJERA
Francisco PÉREZ ATAMOROS
Marcela SAEB
José Alejandro SANDOVAL RODRÍGUEZ
Digital Newsletter CommitteeAbraham ALFARO
Roberto ARENAS
Angélica BEIRANA
Alexandro BONIFAZ
Pablo CAMPOS
Andrea CASTELLANOS
Judith DOMÍNGUEZ-CHERIT
Linda GARCIA HIDALGO
Minerva GÓMEZ FLORES
Luis Enrique SÁNCHEZ
Vicente TORRES
Press CommitteeAngélica BEIRANA
Patricia BOVE SEVILLA
Daniela GUZMÁN SÁNCHEZ
Silvia MORA-RUIZ
Francisco PÉREZ ATAMOROS
Rosa Maria PONCE OLIVERA
Marisol RAMÍREZ PADILLA
Mónica Patricia RAMOS ÁLVAREZ
Exhibitors CommitteeDaniel ALCALÁ
Daniel ASZ
Cristina BERUMEN GLINZ
Ricardo GALVÁN
Gabriela Lydia ORTEGA GUTIERREZ
Francisco PÉREZ ATAMOROS
Osvaldo VÁZQUEZ
Industry Challenges CommitteeClaudia V. GARCÍA ORNELAS
Ingrid LÓPEZ GOERKE
Jorge MORENO GONZALEZ
Francisco PÉREZ ATAMOROS
Venue and Facilities CommitteeMarcelino ESPINOSA TAVITAS
Rosa María PONCE OLIVERA
Ricardo QUIÑONES
Verónica VEGA VENEGAS
Security and Logistic CommiteeAndrea CASTELLANOS
Leonel FIERRO
Claudia V. GARCÍA ORNELAS
Karla MACÍAS
Jorge MORENO GONZALEZ
Ricardo QUIÑONES
Norma RODRÍGUEZ MARTÍNEZ
Transportation CommitteePatricia BOVE SEVILLA
Gloria Lillian CONTRERAS GONZÁLEZ
Mónica Patricia RAMOS ÁLVAREZ
Norma RODRÍGUEZ MARTÍNEZ
José Alejandro SANDOVAL RODRÍGUEZ
Abstracts Review CommitteeAlejandro BARRERA GODINEZ
Judith DOMÍNGUEZ
Marcelino ESPINOSA TAVITAS
Jorge GARZA GÓMEZ
Michelle GATICA TORRES
Minerva GÓMEZ FLORES
Esther GUEVARA
Fermín JURADO
Yuri Igor LÓPEZ CARRERA
Eduardo David POLETTI
Marisol RAMIÍREZ PADILLA
César RAMOS
Julio SALAS
Bertha TORRES
Vicente TORRES
Sonia TOUSSAINT
Elisa VEGA MEMIJE
Alejandro WOROSZYLSKI
Abstracts Submission CommitteeLinda GARCÍA HIDALGO
Esther GUEVARA
Fermín JURADO
Ingrid LÓPEZ GOERKE
Armando MEDINA
Eduardo David POLETTI
Ana Laura RAMÍREZ TERAN
José Gerardo SILVA
Sonia TOUSSAINT
Elisa VEGA MEMIJE
Scholarships CommitteeDaniel ALCALA
Alejandro BARRERA GODINEZ
Judith DOMINGUEZ CHERIT
Marcelino ESPINOSA TAVITAS
Linda GARCÍA
María Teresa GARCÍA
Michelle GATICA TORRES
Minerva GÓMEZ
Daniela GUZMÁN SÁNCHEZ
Marisol RAMÍREZ PADILLA
Ana Laura RAMÍREZ TERAN
Ambassador Programme CommitteeDaniel ALCALA
Roberto ARENAS
Ileana ARREOLA
José F. BARBA GÓMEZ
Patricia BOVE SEVILLA
Patricia CARMONA CONTRERAS
María Teresa GARCÍA
Daniela GUZMÁN SÁNCHEZ
Gabriel HUERTA
Ingrid LÓPEZ GOERKE
Jorge MORENO GONZALEZ
Osvaldo VÁZQUEZ
Treasure CommitteeJudith DOMÍNGUEZ-CHERIT
Francisco PÉRES ATAMOROS
José Gerardo SILVA